Jest ich oczywiście bardzo wiele, jednak wydaje się, że najważniejszymi z nich są środowisko
i zmiany klimatyczne, jakość produkowanych owoców oraz dostęp do nowoczesnych technologii wspierających sadownika.
Zdecydowanie najwięcej obaw i pytań rodzi nowa polityka Unii Europejskiej związana ze zrównoważonym rolnictwem oraz wdrożeniem strategii „Od pola do stołu” (eng. Farm to fork). - elementu zielonego ładu.
- Każda zmiana wywołuje obawy i niepewność – twierdzi Magdalena Wrotek-Figarska Dyrektor Biura Stowarzyszenia Sady Grójeckie lidera projektu #wybieramPOLSKIEjabłka – właśnie dlatego chcemy przekazać maksymalnie dużo wiedzy o tym, czym jest zrównoważone rolnictwo i związana z nim strategia „Zielony ład”. Im więcej informacji uzyska sadownik, tym łatwiej będzie mógł przygotować się do nowych sposobów funkcjonowania, poczynając od sposobów produkcji, a kończąc na użyciu biologicznych środków ochrony roślin.
Szkolenia będą dostępne na żywo, w dniach 10,11 i 12 marca w formie transmisji na profilu Facebook https://www.facebook.com/wybieramPOLSKIEjablka. Dla tych, którzy nie znajdą czasu lub nie będą mogli uczestniczyć w transmisji na żywo, cały materiał szkoleniowy będzie dostępny na stronach wszystkich partnerów projektu oraz na kanale Youtube #wybieramPOLSKIEjabłka. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.
oprac. ksz, fot. Stowarzyszenie Sady Grójeckie