Firma DowDuPont została w wyniku połączenia firm Dow Agrosciences, DuPont i Pioneer. W czerwcu przyszłego roku jej dział rolniczy stanie się niezależną spółką publiczną (po zakończeniu procedury wydzielenia). – Nowo utworzoną markę Corteva Agriscience wyróżnia dorobek trzech wspomnianych wcześniej firm oraz ich wielopokoleniowe doświadczenie w branży rolniczej. Do jej sukcesu mają się także przyczynić: solidny zespół ekspertów, nowoczesne technologie, rozbudowany dział innowacji i badań, dbałość o zachowanie środowiska naturalnego oraz bliska współpraca z polskimi spółkami i instytucjami. Ten kapitał pozwoli nam stymulować rozwój naszego systemu żywnościowego poprzez umożliwianie rolnikom uzyskania lepszych, zdrowszych i obfitszych plonów, przy jednoczesnym ograniczeniu wykorzystania zasobów naturalnych – mówił Andrzej Paluch – dyrektor krajowy Corteva Agriscience w Polsce.
– Spółka planuje rozwijać dział środków ochrony roślin w oparciu o nowe substancje aktywne. Wynika to m.in. z ograniczeń prawnych stosowania znanych substancji aktywnych i ich stopniowego wycofywania – mówił Przemysław Szubstarski – dyrektor ds. marketingu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w związku z coraz większą presją, jakiej poddane jest rolnictwo, Corteva Agriscience ™ wprowadza na rynek produkty oparte na unikalnej formule. Jednym z nich jest insektycyd Closer oparty na innowacyjnej substancji aktywnej – Isoclast™ Active. Preparat ten jest przeznaczony do zwalczania mszyc w uprawach warzywniczych, jednak w przyszłym roku firma oczekuje rozszerzenia jego rejestracji na uprawy sadownicze.
W ofercie nie zabraknie także znanych preparatów, jak np. insektycyd SpinTor 240 EC. W sadownictwie preparat przeznaczony jest do zwalczania zwójki siatkóweczki i piędzika przedzimka w uprawie gruszy oraz muszki plamoskrzydłej, wciornastka różówka, zwójki bukóweczki, różóweczki i siatkóweczki w uprawach jagodowych. Jego substancja aktywna – spinosad – powstała na bazie fermentacji naturalnej szczepów bakteryjnych – dzięki czemu preparaty ją zawierające mogą być używane w produkcji organicznej. P. Szubstarski poinformował również, że w przyszłym roku firma oczekuje rejestracji w uprawach sadowniczych nowego preparatu opartego na podobnej substancji aktywnej, uzyskiwanej jednak syntetycznie.
Warto wspomnieć, że Corteva bierze udział w wielu projektach popularyzujących bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin. We współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Ochrony Roślin wspiera system zbiórki opakowań po preparatach oraz uczestniczy w kampanii Bezpieczna Uprawa, informującej rolników o tym, jak ustrzec się nielegalnych i podrobionych ś.o.r. Corteva zaangażowała się również w skierowaną do szerszej publiczności kampanię „Pryskane? Nie szkodzi”, która informuje o korzyściach płynących z używania środków ochrony roślin w rolnictwie.
H.C.