W Poznaniu na okolicznych rynkach możemy zaopatrzyć się już od pewnego czasu w truskawki, w okól których jest dużo kontrowersji. Czy na pewno jeżeli chcemy kupić truskawkę krajową to mamy pewność, że taką właśnie zaproponuje nam sprzedawca? Jak rozpoznać i jakie są różnice pomiędzy truskawą krajową, a importowaną?
- Truskawka Grecka jest bardziej wyrównana, a nasza krajowa raz mniej raz bardziej dojrzała. No i różnica w wielkości, ale nasza w smaku zdecydowanie lepsza - mówi Pani Małgorzata, która sprzedaje na targowisku. - Ludzie mówią, że wolą te krajową bo ma niepowtarzalny aromat i smak, którego nie ma żadna inna truskawka - dodaje.
Dodatkowo na targowiskach kupić można jabłka, których cena detaliczna wynosi praktycznie dla każdej odmiany 6 złotych brutto za kilogram.
Przypominamy ceny hurtowe dla jabłek, nektarynek i brzoskwiń z zeszłego tygodnia: TUTAJ
Produkty pochodzą z WGRO – Wielkopolskiej Giełdy Rolno – Ogrodniczej, gdzie wszyscy mają swoich sprawdzonych dostawców oraz z własnych sadów.
Jak kształtowały się ceny na targowisku:
- Jabłko Alwa - 6 zł/kg;
- Jabłko Empire - 6 zł/kg
- Jabłko Cortland - 6 zł/kg
- Jabłko Prince - 6 zł/kg
- Jabłko Ligol - 6 zł/kg
- Gruszka Konferencja - 9 zł/kg
- Morela - 32 zł/kg
- Malina opakowanie 250 g - 18 zł
- Borówka opakowanie 300 g - 16 zł
- Truskawka krajowa 16 zł/kg
- Truskawka Grecka 18 zł/kg
Co mówią sprzedający, co wybierają odbiorcy detaliczni? I czy da się zarobić?! Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji - PULS RYNKU