Firma Corteva Agriscience przedstawiła nową serię produktów z linii biologicznej wspierającą rozwój i ochronę roślin. Wszystkie preparaty są naturalnego pochodzenia, aby uzupełnić konwencjonalne rozwiązania w ochronie roślin.
Corteva Agriscience 2030
W ramach zrównoważonego rozwoju Corteva Agriscience 2030 na polskim rynku dostępne są takie preparaty jak:
- Utrisha™ N;
- BlueN®;
- Kinsidro™ Grow.
Na uwagę sadowników zasługuje BlueN®. Został on zarejestrowany w uprawach sadowniczych takich jak: jabłoń, grusza, truskawka, wiśnia, czereśnia, śliwa, brzoskwinia, morela, orzechy, winorośl. BlueN® zawiera bakterie Methylobacterium symbioticum mające zdolność pobierania azotu z powietrza.
Bakterie M. symbioticum tworzą kolonie o różowym kolorze, które absorbują długie fale światła. Wytwarzana metylobamina absorbuje światło ultrafioletowe i w ten sposób działa jak antyoksydant redukujący stres powodowany przez promieniowanie UV. Umożliwia to roślinie wykorzystanie większej ilości światła, a więc większą aktywność fotosyntetyczną. BlueN® przechwytuje azot atmosferyczny (N2) i przetwarza go na jony amonowe (NH4+) z wykorzystaniem nitrogenazy.
– Produkty z linii biologicznej są odpowiedzią Cortevy na wyzwania, przed jakimi stoi obecnie rolnictwo. Naturalnie poprawiają wigor i zdrowotność roślin, a tym samym zwiększają ich plony. Wspieramy producentów, oferując im wszystkie dostępne narzędzia i pokazując, jak je łączyć w celu uzyskania najlepszych wyników – mówił Przemysław Szubstarski, dyrektor Corteva Agriscience w Polsce.
– Na całym świecie, szczególnie w Europie, wycofywane są substancje czynne, z których rolnicy korzystali przez ostatnie lata. Aby ochronić uprawy i zapewnić konsumentom bezpieczną żywność, rolnicy będą coraz częściej korzystać z rozwiązań łączących ochronę konwencjonalną z biologiczną. Od rolników wymaga się również ograniczenia stosowania nawozów, aby poprawić jakość wód powierzchniowych i ograniczyć emisje gazów cieplarnianych – dodaje Szubstarski.
Bakterie przyszłości
Stosowanie preparatów biologicznych to idealne uzupełnienie konwencjonalnych rozwiązań. Jakie mają znaczenie?
- dzięki nim możemy zmniejszyć liczbę wykonywanych zabiegów;
- pozytywnie wpływają na plonowanie;
- poprawiają ekosystem;
- polepszają strukturę gleby;
- wzmacniają różnorodność mikrobiologiczną;
- są bezpieczne dla środowiska.
Opr. Bernat Patrycja
Źródło: mat. pras.corteva
Fot: corteva