Relacje

„Wielka Majówka” z wielkimi nagrodami

W Jachrance k. Warszawy 9 maja odbyła się II Wielka Majówka Timac Agro Polska. W konferencji poświęconej branży rolniczo-ogrodniczej wzięło udział ponad 500 producentów z całej Polski. Wśród nich rozlosowano atrakcyjne nagrody w ramach Wielkiej Loterii Timac Agro Polska.

Podczas konferencji przedstawiono aktualne informacje o Grupie Roullier i firmie Timac Agro, a w ramach osobnych paneli tematycznych omówiono szczegółowe zagadnienia związane z produkcją rolną, ogrodniczą i produkcją mleka.

Światowe Centrum Innowacji (CMI) Grupy Roullier w Saint Malo zaprezentował Arnaud Wieczorek (CMI Francja). Nicola Juignet (CMI Francja) mówił o tym, jak przy pomocy technologii TOP-PHOS zwiększyć efektywność odżywiania roślin.TOP-PHOS, to nowa forma fosforu, która niezależnie od odczynu gleby nie ulega uwstecznieniu. Dzięki temu nawożenie fosforem jest bardziej efektywne – informował.

Pracę doradców techniczno-handlowych firmy Timac Agro Polska przybliżył Bartłomiej Anioła (product & crop manger). – Firma Timac Agro Polska zatrudnia ponad 100 doradców techniczno-handlowych na terenie całego kraju. W ramach serwisu sprzedażowego na polach swoich klientów wykonują badania gleby, badania fluorymetryczne roślin w okresie wegetacji w celu określenia niedoborów składników pokarmowych. Na tej podstawie opracowywane są zalecenia nawozowe – mówił. Z kolei Łukasz Peroń (comunication & crop manager) zaprezentował nowe narzędzia komunikacyjne (m.in. stronę internetową, FB, kanał YT).

W panelu poświęconym uprawom specjalistycznym dużym zainteresowaniem cieszył się wykład prof. dr. hab. Andrzeja Komosy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Mówił on o roli analizy gleby i wody w planowaniu nawożenia i fertygacji. – Analizę gleby warto wykonywać nie tylko w przypadku, gdy zauważymy niedobory jakichś składników, lecz także, gdy uprawa jest w doskonałej kondycji – radził. – Pozwoli to nam określić wartości graniczne dla danej plantacji, do których należy dążyć w przypadku niedoborów.

Praktyczne aspekty nawożenia fertygacyjnego w oparciu o produkty KSC-Phytactyl przedstawił Jacek Witkowski, doradca techniczno-handlowy Timac Agro Polska.

Po konferencji odbyła się Wielka Loteria Timac Agro Polska. Jest to specjalna akcja marketingowa skierowana do klientów firmy, którzy w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia zakupili jednorazowo określoną ilość wybranych nawozów płynnych, granulowanych, dodatków paszowych lub bloków mineralnych.

Poniżej lista nagrodzonych:

Jakub Ambroziak (Toyota Hillux)

RKS Czempiń (Toyota Aygo)

RSP Wydrowice (Toyota Aygo)

Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. (Skuter Kymco)

Krzysztof Głowa (Skuter Kymco)

Stanisław Przybylski (Skuter Kymco)

Planasa Polska Sp. z o.o. (Skuter Kymco)

Grzegorz Milczarczyk (Skuter Kymco)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Tekst: A. Okła

Zdjęcia: A. Okła, M. Szyperek

Zdjęcia do artykułu

Gości powitała Agata Stolarska, prezes zarządu TAP
Arnaud Wieczorek (CMI) zaprezentował Centrum Innowacji CMI Saint Malo we Francji
Innowacyjność technologii TOP-PHOS omówił Nicola Juignet (CMI)
Bartłomiej Anioła przedstawił rolę doświadczeń polowych w pracy doradców techniczno-handlowych TAP
Uczestnicy panelu upraw specjalistycznych. Od lewej: prof. Andrzej Komosa (UP w Poznaniu), Jacek Witkowski (TAP), Łukasz Peroń (TAP), Grzegorz Iskra (TAP), Mateusz Nowacki (TAP), dr Tomasz Lipa (UP w Lublinie)
Słuchacze panelu upraw specjalistycznych
Słuchacze panelu upraw specjalistycznych
Gala Wielkiej Loterii Timac Agro Polska
Laureaci Wielkiej Loterii Timac Agro Polska

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure