Relacje

Trwają spotkania sadownicze

Jak co roku, styczeń i luty obfituje w konferencje sadownicze organizowane przez firmę Agrosimex. Największym zainteresowaniem cieszyła się inauguracyjna konferencja w Małej Wsi, w której uczestniczyło ponad 400 osób.

Spotkania z plantatorami odbyły się również m.in. w Sadkowicach, Sandomierzu, Chrząszczewie i Warce. Pod koniec stycznia rekordową frekwencję (ponad 250 osób) odnotowano także na Konferencji Truskawkowej organizowanej wraz ze Stowarzyszeniem Plantatorów Truskawki w Jasieńcu. Agrosimex zadbał też o plantatorów borówki, organizując Kongres Borówkowy, oraz plantatorów maliny, umieszczając w cyklu spotkań Konferencję Malinową. Spotkania dotyczące gatunków jagodowych wspierane są przez ekspertów, m.in. dr. Pawła Krawca i dr. Zbigniewa Jarosza z UP w Lublinie oraz dr. Tomasza Krupę z SGGW.

Podczas wykładów poruszano nie tylko tematy z dziedziny ochrony i nawożenia, ale również szeroko pojętej agrotechniki w uprawie gatunków sadowniczych. Holenderski doradca Jos de Wit podzielił się swoją wiedzą dotyczącą regulowania wzrostu jabłoni i grusz, a Robert Binkiewicz - doradca sadowniczy Agrosimex, zaprezentował odpowiedni dobór najnowszych odmian. Wykłady poprowadzili również specjaliści z firmy.

Beata Rogala

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure