Relacje

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa rozpoczęte

Tegoroczna edycja targów trwa w dniach 10–11 stycznia, po raz kolejny w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Podczas inauguracji wręczono trzy nagrody imienia prof. S.A. Pieniążka. Kto je otrzymał?

W tym roku kapituła konkursu dla najbardziej innowacyjnych i wnoszących istotny wkład w rozwój polskiego ogrodnictwa produktów lub usług przyznała 3 równorzędne nagrody imienia prof. S.A. Pieniążka. Otrzymały je:

  • firma Jagoda JPS za samojezdny kombajn do zbioru owoców jagodowych Oskar 4WD
  • firma Thermolux Chłodnictwo za kaskadowe urządzenie chłodnicze CRU, oparte na propanie i dwutlenku węgla (całkowita eliminacja użycia tzw. F-gazów)
  • firma Plantalux za system specjalistycznego oświetlenia LED COB, wyposażony w regulację intensywności fotonów i systemem zarządzającym produkcją.

Więcej o kombajnie i urządzeniu chłodniczym CRU już wkrótce na łamach miesięcznika „Sad Nowoczesny". (tekst i fot. H.C.)

Zdjęcia do artykułu

Wyróżnieni tegorocznymi nagrodami im. prof. S.A. Pieniążka w towarzystwie prof. Małgorzaty Korbin – dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Jacka Kłudki – prezesa wydawnictwa Oikos
Nagrodzony podczas tegorocznej edycji targów Kombajn Oskar 4WD
Marek Jędrzejczak z firmy Thermolux z nagrodą im. prof. Pieniążka za kaskadowe urządzenie chłodnicze CRU

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure