Relacje

Szkółkarski Show Room

W Gospodarstwie Szkółkarskim Ciepłucha w Konstantynowie Łódzkim trwają właśnie targi Szkółkarski Show Room. To przedsezonowa wystawa szkółkarska, której inicjatorem jest Jan Ciepłucha. Wystawa odbywa się po raz trzeci. Z roku na rok wyraźnie zwiększa się powierzchnia ekspozycji roślin, a wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem hurtowych odbiorców materiału szkółkarskiego.

Trzecia edycja wystawy Szkółkarski Show Room odbywała się od 16 do 18 listopada. To unikatowe wydarzenie w branży szkółkarskiej, mające charakter typowo biznesowy – podczas wystawy składane są zamówienia i omawiane warunki współpracy na przyszły sezon. To niepowtarzalna okazja dla odbiorców materiału szkółkarskiego – w jednym miejscu i w jednym czasie mogą oni obejrzeć różnorodny asortyment pochodzący od kilku producentów. Można dokładnie przyjrzeć się roślinom, które są zaprezentowane w dużo większych ilościach niż na klasycznych wystawach szkółkarskich. Można także zasięgnąć porad, omówić warunki współpracy oraz złożyć zamówienie na przyszły sezon bezpośrednio u producenta.

W tym roku swoje oferty przedstawiło 6 firm produkujących materiał wyjściowy roślin ozdobnych i owocowych. Oprócz gospodarstwa organizatorów, w targach uczestniczyły firmy szkółkarskie Clematis, Kurowscy, Ważyńscy, Wolski i Zymon. W bogatym asortymencie zaprezentowano m.in. sadzonki wielu gatunków drzew i krzewów owocowych. Wśród pokazanych produktów, można było znaleźć interesujące gatunki roślin jagodowych, takich jak np. pigwowiec, dereń jadalny, jagody kamczackie i jagody goji, rokitnik czy aktinidia. Pokazano także znane oraz najnowsze odmiany borówki amerykańskiej, malin, porzeczek, agrestu.

Wkrótce więcej informacji o firmach i roślinach prezentowanych podczas tego wydarzenia. więcej informacji w naszych czasopismach – „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie” oraz „Pod Osłonami”. (A.M.)

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure