Relacje

Startują AGROREWOLUCJE

11 maja na konferencji prasowej w Warszawie zaprezentowano internetowy program, do którego może zgłosić się każdy polski rolnik, który chce zwiększyć produktywność i uzyskiwać większe zyski ze swojego gospodarstwa.

Gospodarze programu, Anna i Grzegorz Bardowscy, znani z popularnego programu „Rolnik Szuka Żony”, oraz współpracujący z nimi eksperci pomogą uczestnikom i widzom w prawidłowym zaplanowaniu i zadbaniu o produkcję roślinną, aby przynosiła wymierne efekty finansowe. Ideą projektu jest również pokazanie, jak efektywnie wykonywać zabiegi agrotechniczne, w jaki sposób nawozić glebę i chronić uprawy. Program obejmie także codzienność życia i pracy polskich rolników oraz ich rodzin.

Zapleczem eksperckim AGROREWOLUCJI są trzy polskie firmy: Grupa Azoty – drugi największy producent nawozów azotowych i wieloskładnikowych w Unii Europejskiej, CIECH Sarzyna – największy polski producent środków ochrony roślin oraz INTERMAG – jeden z największych producentów nawozów dolistnych i biostymulatorów w Europie.

Do programu można będzie się zgłaszać do 18 czerwca br. Aby wziąć w nim udział, wystarczy wypełnić ankietę na stronie www.agrorewolucje.pl i przygotować maksymalnie jednominutowy film dowolnej jakości (nagrany nawet telefonem), prezentujący swoje gospodarstwo i kandydaturę. Po wstępnej selekcji gospodarstw, u pięciu rolników przeprowadzone zostaną wizytacje, po których zapadnie decyzja, które trzy gospodarstwa zostaną poddane tytułowym AGROREWOLUCJOM. Finałowa trójka otrzyma ponadto nawozy dolistne i biostymulatory od firmy INTERMAG, środki ochrony roślin od CIECH Sarzyna oraz nawozy doglebowe od Grupy Azoty. Całkowita wartość nagród w programie to ponad 100 000 zł.

Premiera pierwszego sezonu programu, składającego się z 14 odcinków, odbędzie się już jesienią 2018 r. Program można będzie oglądać m.in. za pośrednictwem kanału YouTube AGROREWOLUCJE oraz strony www.agrorewolucje.pl.

mat. pras. Agrorewolucje

Zdjęcia do artykułu

Anna i Grzegorz Bardowscy – pomysłodawcy projektu
Przedstawiciele firm stanowiących zaplecze eksperckie projektu, od lewej: Wiesław Ciecierski (INTERMAG), Mariusz Grelewicz (CIECH Sarzyna), Sławomir Zając (Grupa Azoty), Radosław Wilk (INTERMAG)

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure