Relacje

Spotkanie Partnerów Biznesowych

O korzyściach współpracy z Timac Agro Polska oraz o nowościach produktowych firmy mówiono podczas Spotkania Partnerów Biznesowych (Józefów, 17 września). 

Fot. A. Okła-Wierzbicka

– Nasi klienci są dla nas poważnymi partnerami biznesowymi – mówił Krzysztof Oksentowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. – Słuchamy ich potrzeb, wprowadzając optymalne dla nich rozwiązania.

– Jednym z nich są produkty do fertygacji z gamy KSC – informował Łukasz Peroń, dyrektor marketingu. – Standardowe produkty zawierają mikro- i makroelementy – mówił. – Nawozy KSC oprócz części mineralnej, mają również kompleks Phytactyl o działaniu biostymulującym. Ma on istotny wpływ na przechodzenie roślin z jednej fazy rozwojowej do kolejnej. Odpowiedzialne za to są prekursory fitohormonów zawarte w tym kompleksie. W efekcie część biostymulująca nawozów KSC wpływa na wiele czynników w poszczególnych fazach rozwojowych roślin.

Prelegent zaprezentował również wyniki badań, które wskazują na pozytywny efekt ekonomiczny stosowania produktów Timac Agro Polska. Badania przeprowadzono w uprawach jabłoni, borówki, truskawki i maliny. – Jeśli nawet weźmiemy pod uwagę bardzo niską cenę za jabłka, finansowo stosowanie produktów TAP nadal się kalkuluje – informował Łukasz Peroń.

Podobne badania zaprezentował Mateusz Nowacki, główny specjalista ds. upraw sadowniczych. W doświadczeniach przeprowadzonych na jabłoni, wiśni, malinie i truskawce wykorzystanie produktów z oferty Timac Agro przełożyło się na wyższy plon, a co za tym idzie – wyższy dochód. – Zakładając doświadczenie, zawsze porównujemy się do standardu danego gospodarstwa, a więc za kontrolę przyjmujemy najbardziej optymalny program nawożenia stosowany przez właściciela sadu udostępnionego nam do badań – wyjaśniał prelegent.

Oferta firmy oprócz upraw tradycyjnych poszerza się również o produkcję ekologiczną. – Według danych Eurostatu uprawy ekologiczne w Polsce zajmują 40 500 ha, z czego aż 34 200 ha to produkcja owoców – informował Thibaut Lambert, przedstawiciel Timac Agro z Francji. – Tego typu produkcja skupiona jest na nawożeniu organicznym. Nawożenie mineralne może być stosowane, ale w bardzo ograniczonym zakresie. W naszej ofercie są już produkty zarejestrowane do upraw ekologicznych: nawozy granulowane z serii Physio (Natur PKS 41, Mescal G18, Physiomax 975) i nawozy płynne – Ecovigor oraz seria Fertileader (Tonic, Leos, Gold).

Wśród nich znalazła się nowość – Physio Natur PKS 41 – pierwszy specjalistyczny nawóz PK dopuszczony do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Zawiera on naturalne składniki o wysokiej rozpuszczalności i szybkim działaniu. Fosfor występuje w formie fosforu miękkiego. Zawarty w produkcie mezocalc, czyli bardzo drobno zmielony węglan wapnia, zapewnia regulację mikro pH oraz odżywienie roślin wapniem. Z kolei formuła Physio+ stymuluje rozwój i aktywność systemu korzeniowego. Ponadto nawóz zawiera potas i siarkę w postaci siarczanu potasu. Polecany jest dla roślin wrażliwych na chlorki.

A. Okła-Wierzbicka

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure