Relacje

Po raz kolejny na Fruit Attraction

Na tegorocznych targach w Madrycie (18–20 października), w sześciu pawilonach swoje produkty zaprezentowało łącznie ponad 1500 firm. Po raz piąty wzięły w nich udział także polskie firmy.

Na polskim stoisku, zorganizowanym przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz  Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Hiszpanii, wystawiało się dziewięć podmiotów, w tym dwa konsorcja: Appolonia i LubApple. Oferowaliśmy głównie jabłka, ale też borówki i ich przetwory, soki, pomidory. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się napój energetyzujący wyprodukowany przez grupę La-Sad, na bazie soku jabłkowego z „Jabłek Grójeckich” – YABU.

Targi były kolejną, doskonałą okazją do zaprezentowania polskiej oferty sektora owocowo-warzywnego. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wystawcy nie tylko spotkali się z dotychczasowymi odbiorcami, ale też nawiązali wiele nowych kontaktów.  

Festiwal Polskiego Jabłka

Imprezą promocyjną towarzyszącą Targom był Festiwal Polskiego Jabłka, organizowany corocznie przez Ambasadę RP w Hiszpanii oraz WPHI. Gościem Festiwalu była przebywająca z wizytą w Madrycie, Elżbieta Rafalskaminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Festiwal zgromadził przedstawicieli hiszpańskich firm, instytucji, mediów specjalizujących się w branży spożywczej, a także korpusu dyplomatycznego. Na Festiwal zostali zaproszeni wszyscy polscy wystawcy.

Podczas uroczystości dyplomy przyznane przez Ambasadę RP i WPHI otrzymali: Stowarzyszenie Sady Grójeckie za promocję w Hiszpanii „Jabłek Grójeckich”, jako produktu oznaczonego w systemie Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz SunBerry Sp. z o.o. za promocję borówki amerykańskiej i jej przetworów na rynku hiszpańskim.

Ze strony Związku za wieloletnią współpracę przy organizowaniu polskiego stoiska narodowego podczas Targów Fruit Attraction, Festiwalu Polskiego Jabłka oraz za zaangażowanie w promocję polskich owoców i warzyw na rynku hiszpańskim, podziękowaliśmy, wręczając pamiątkowe statuetki, ambasador Marzannie Adamczyk oraz kierownikowi WPHI Mirosławowi Węglarczykowi.

tekst: W.B., fot. KZGPOiW

Zdjęcia do artykułu

Polskie stoisko narodowe gotowe na przyjęcie gości
Minister Elżbieta Rafalska (w środku) i ambasador RP Marzenna Adamczyk na naszym stoisku
Wyróżnieni: Marzenna Adamczyk – ambasador RP i Mirosław Węglarczyk – kierownik WPHI
Oferta polskich firm cieszyła się dużym zainteresowaniem kupców
Isabel García Tejerina – minister rolnictwa Hiszpanii, jak co roku, odwiedziła polskie stoisko

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure