Relacje

Co nowego w BASF Crop Protection

19 grudnia 2017 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy BASF Crop Protection. Uczestniczyli w niej dziennikarze rolni oraz producenci, w gospodarstwach których są zlokalizowane centra kompetencji BASF.

Konferencję otworzyła Monika Glen – kierownik ds. komunikacji i serwisów.

Pierwsza prezentacja należała do dyrektora działu BASF Crop Protection – Cezarego Urbana. Mówił o akwizycjach, jakie miały miejsce w mijającym roku, tj. o sfinalizowaniu nabycia firmy Chemetall, przejęciu globalnej działalności poliamidowej firmy Solvay, a przede wszystkim o nabyciu części aktywów z sektora nasiennictwa i herbicydów nieselektywnych od firmy Bayer. Wskazał także na wyzwania, jakie czekają branżę w nadchodzącym sezonie, w tym proces konsolidacji firm produkujących środki ochrony i związane z tym zmiany w ofercie produktowej.

Motywem przewodnim spotkania była prezentacja nowego fungicydu do ochrony zbóż o nazwie Priaxor®. O jego działaniu oraz wysokich efektach w stosunku do ceny mówił dr Jarosław Nadziak odpowiedzialny za fungicydy zbożowe w BASF.

Dr Witold Łykowski, kierownik działu badań i rozwoju produktu, mówił o przebiegu sezonu wegetacyjnego 2017 oraz przedstawił nowe centra kompetencji BASF, zapraszając jednocześnie do ich odwiedzenia w czasie organizowanych tam w przyszłym roku warsztatów polowych.

Iga Wasilewicz przedstawiła raport „Rolnictwo i przyroda”, przygotowany we współpracy z Centrum UNEP/GRID Warszawa.

Tomasz Cichocki – odpowiedzialny za zaprawy i herbicydy, mówił o fungicydzie donasiennym Systiva®, który będzie miał także zastosowanie w pszenicy. Zwrócił także uwagę na Medax® Max – nowy regulator wzrostu, który z wielkim sukcesem został wprowadzony na rynek i który zdobył wyróżnienie w plebiscycie na Innowacyjny Produkt Rolniczy 2017.

O bardzo skutecznym działaniu nowego fungicydu do ochrony jabłoni i gruszy
o nazwie Sercadis® – nowości 2018 BASF dla branży sadowniczej – mówił dr Jacek Lewko z działu R&D.

Marcin Chojecki omówił środki, które można stosować w uprawie warzyw i roślin jagodowych. Podkreślił, że Regalis® Plus – regulator wzrostu firmy BASF – ma rozszerzoną rejestrację i od września 2017 r. może być stosowany także w uprawie truskawki.

Na koniec wszyscy zebrani zostali zaproszeni przez Agnieszkę Łyczak-Szymczyk na największe wydarzenie branży sadowniczej w regionie – Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej FruitPro, które odbędą się tym razem 14–15 lutego w warszawskiej hali Torwar.

Materiały prasowe BASF

Fot. Barbara Szyndel

 

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure