r e k l a m a


„Efektywne zapylenie – wyższy i lepszy plon”

Pod takim hasłem przebiegło seminarium dla sadowników, zorganizowane przez miesięcznik „Sad Nowoczesny” (20 marca w Błędowie). Głównym partnerem spotkania była firma Sumi Agro Poland. Pozostali sponsorzy to firmy Intermag i ICB Pharma.

22 marca 2018

czytaj więcej >

r e k l a m a


W Falentach o ochronie sadów

Cykl konferencji Wiedzy i Praktyki Sadowniczej zakończył się spotkaniem w Falentach (1 marca). Tym razem tematyka wykładów dotyczyła ochrony roślin pod kątem przebiegu pogody w minionym sezonie i przygotowania owoców na wymagające rynki zagraniczne.

19 marca 2018

czytaj więcej >

Szkolenie dla producentów jabłek Re

Firma Austria Juice Poland specjalizuje się w produkcji soków zagęszczonych, współpracując obecnie z 307 producentami owoców. Od 10 lat organizuje dla nich szkolenia, które mają na celu wdrażanie projektu RE. Tegoroczne spotkania odbyły się 1 i 2 marca w Obrazowie i Mogielnicy.

16 marca 2018

czytaj więcej >

Formulacja ma znaczenie

Podczas konferencji prasowej Sumi Agro Poland, która odbyła się 8 marca w budynku Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprezentowano wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu na różnych formulacjach acetamiprydu.

09 marca 2018

czytaj więcej >

Jubileuszowa konferencja Instytutu Ogrodnictwa

60 Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach za nami. Podczas dwóch dni (6–7 marca) blisko 500 uczestników wysłuchało ponad 20 wykładów.

09 marca 2018

czytaj więcej >

Od trzech lat na polskim rynku

Nowe produkty odżywczo-ochronne dla upraw sadowniczych i warzywniczych, nowe środki ochrony roślin i rozszerzone rejestracje, rozwój doradztwa i bezpłatnego systemu wspomagania podejmowania decyzji. Takie działania na 2018 r. zapowiada spółka Frusto, która funkcjonuje na rynku od trzech lat.

27 lutego 2018

czytaj więcej >

Spotkanie sadownicze w Dwikozach

22 lutego w Dwikozach k. Sandomierza odbyło się drugie spotkanie z cyklu Konferencji Wiedzy i Praktyki Sadowniczej, organizowanych przez miesięcznik „Sad Nowoczesny”, zespół FruitAkademii oraz firmę Chemirol. Jego hasło przewodnie brzmiało: „Jakość do sukcesu”. O czym informowano?

26 lutego 2018

czytaj więcej >

MTAS FruitPRO po raz czternasty

Ponad 2000 odwiedzających i niemal 60 wystawców prezentujących najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji, przechowywania i dystrybucji owoców to bilans XIV edycji Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej FruitPRO 2018. W dniach 14–15 lutego Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie gościł najważniejszych ekspertów i praktyków branży sadowniczej z Polski i Europy.

22 lutego 2018

czytaj więcej >

Jubileuszowo na targach Fruit Logistica

Na tegorocznych targach w Berlinie (7–9 lutego) nie mogło zabraknąć Polskiego Narodowego Stoiska. Zorganizowano je po raz dziesiąty.

22 lutego 2018

czytaj więcej >

Konferencje Wiedzy i Praktyki Sadowniczej rozpoczęte

20 lutego w podwarszawskich Falentach spotkaniem pt. „Jakość drogą do sukcesu – nawożenie, regulowanie wzrostu i biostymulacja upraw sadowniczych” rozpoczął się cykl Konferencji Wiedzy i Praktyki Sadowniczej, organizowanych przez miesięcznik „Sad Nowoczesny”, zespół FruitAkademii oraz firmę Chemirol.

21 lutego 2018

czytaj więcej >