r e k l a m a

Partner serwisu


Przyszłość odmiany Red Jonaprince

W naszym kraju rośnie zainteresowanie odmianą Red Jonaprince. Wzrasta produkcja drzewek i jabłek. Powiększa się powierzchnia sadów tej odmiany. W związku z tym zwróciłem się do ekspertów z 13 europejskich krajów oraz do naszych specjalistów i producentów jabłek z prośbą o opinię na temat zalet i wad tej odmiany, poziomu jej produkcji i przyszłości.

28 grudnia 2017

czytaj więcej >

r e k l a m a


Oswoić żywioł

Intensywne deszcze, susze, gradobicia, huragany, presja szkodników i ptactwa – w takich warunkach wielu już by się zniechęciło do produkcji owoców. Nie dotyczy to Wiesława i Michała Podczaszyńskich. – Z naturą się nie walczy, trzeba nauczyć się z nią współżyć – mówią. Rozwiązania, w jakie zainwestowali, są drogie, ale skuteczne – co roku osiągają plony na wysokim poziomie.

27 grudnia 2017

czytaj więcej >

Borówka nadal na topie

Czym jest standard 30 minut dla borówki?

26 listopada 2017

czytaj więcej >

Borówka amerykańska na tarasie?

Pod brandem handlowym "Borówka Tarasowa" Gospodarstwo Szkółkarskie Ciepłucha oferuje serię licencyjnych odmian borówki amerykańskiej fińskiej hodowli, przeznaczonych do amatorskiej, doniczkowej uprawy na balkonach i tarasach.

25 listopada 2017

czytaj więcej >

Nowość z Holandii

‘Harmony’ to najnowsza odmiana truskawki z holenderskiej hodowli firmy Vissers America BV. Odmiana jest przeznaczona do profesjonalnej uprawy pod osłonami, z przeznaczeniem owoców na rynek deserowy.

13 listopada 2017

czytaj więcej >

Zwiększenie zakresu stosowania nawozów organicznych w UE

Dzięki przepisom, których projekt Parlament Europejski zatwierdził w ubiegłym miesiącu, będzie łatwiej sprzedawać w UE innowacyjne nawozy produkowane z substancji organicznych lub pochodzących z recyklingu.

04 listopada 2017

czytaj więcej >

Jesień – dobry czas na zbadanie gleby

Analiza gleby daje podstawowe informacje o jej kwasowości, orientacyjnej zawartości składników pokarmowych oraz proporcjach, w jakich występują. Pozwala to określić zasadność skorzystania z danego nawozu.

30 października 2017

czytaj więcej >

Kupujemy drzewka

Oferta materiału szkółkarskiego przeznaczonego do nasadzeń sadowniczych jest bardzo duża, zarówno pod kątem rodzaju, jak i jakości. Jest w stanie spełnić oczekiwania oraz możliwości agrotechniczne i finansowe odbiorcy.

29 października 2017

czytaj więcej >

Azot po zbiorach – odżywczo i fitosanitarnie

Jesienne zabiegi azotem pełnią dwie różne funkcje. Pierwsza – nawożeniowa – służy odżywieniu drzew po zbiorach, zwłaszcza po obfitym owocowaniu. Druga – fitosanitarna – ogranicza źródło infekcji parcha w kolejnym sezonie. Dawki i terminy zastosowania azotu w obydwu przypadkach znacznie się różnią!

21 października 2017

czytaj więcej >

Jaką siatkę wybrać?

W uprawie jabłoni i gruszy światło jest niezwykle ważne. Rodzaj zastosowanej siatki przeciwgradowej zależy zarówno od strefy geograficznej, w jakiej znajduje się gospodarstwo, jak i od uprawianej odmiany.

20 października 2017

czytaj więcej >

Sad Nowoczesny 1/2018
Dziś i jutro sadownictwa