r e k l a m a


Problem pozostałości

Coraz częściej słyszymy o problemach wynikających z przekroczenia pozostałości środków ochrony roślin w owocach czy zawartości w nich pozostałości środków niedozwolonych. Na ten temat informowano m.in. podczas konferencji sadowniczej zorganizowanej 17 kwietnia w Tarczynie przez Instytut Praktycznego Sadownictwa.

19 kwietnia 2018

czytaj więcej >

r e k l a m a


Nowe badania z Topsinem

Firma Sumi Agro Poland informuje o najnowszych wynikach badań dotyczących łącznego stosowania preparatu Topsin M 500 SC z fungicydami do ochrony jabłoni przed parchem oraz chorobami kory i drewna.

18 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Zaczynamy sezon ochrony – mączniak jabłoni

Sezon wegetacyjny rozpoczął się na dobre. Wysoka temperatura panująca w ciągu ostatnich dni spowodowała, że jabłonie są już w fazie zielonego pąka. Prognozy na najbliższy czas nie przewidują znacznego załamania pogody. Jeśli zatem nic się nie zmieni w tym roku możemy spodziewać się wczesnego kwitnienia drzew. Rozpoczynamy zatem sezon ochrony.

13 kwietnia 2018

czytaj więcej >

O czym pamiętać przystępując do walki z parchem?

Zanim przystąpimy do zwalczania parcha jabłoni, warto ocenić wielkość zagrożenia oraz ryzyko infekcji, a także poznać sposoby zwalczania tej choroby.

11 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Iprodion wycofywany!

Z powodu nieodnowienia zatwierdzenia substancji czynnej iprodion przez Parlament Europejski, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wycofuje zezwolenia na obrót środkami zawierającymi iprodion. W uprawie drzew owocowych, ta substancja aktywna służyła do walki z moniliozą na wiśniach i czereśniach.

16 marca 2018

czytaj więcej >

Co nowego na 2018 rok?

31 stycznia firma Sumi Agro Poland zorganizowała w Warszawie konferencję prasową, podczas której podsumowano miniony sezon oraz zaprezentowano nowości na 2018 r.

02 lutego 2018

czytaj więcej >

Glifosat jeszcze zostaje

27 listopada Komisja Europejska na 5 lat przedłużyła licencję na stosowanie herbicydów opartych na glifosacie.

30 listopada 2017

czytaj więcej >

Wraca sprawa glifosatu…

Parlament Europejski popiera całkowity zakaz stosowania herbicydów opartych na glifosacie do grudnia 2022 r. oraz jak najszybsze ograniczenie ich używania…

03 listopada 2017

czytaj więcej >

Polskie owoce (na ogół) zdrowe

Nasi producenci w większości przypadków produkują zgodnie z normami pozostałości pestycydów ustanowionymi przez Unię.

27 października 2017

czytaj więcej >

Odkażanie gleby pod truskawki

Intensyfikacja produkcji truskawek przyczynia się do wzrostu zagrożenia ze strony odglebowych patogenów, szkodników i chwastów. O nowych możliwościach odkażania gleby mówiono podczas spotkania zorganizowanego przez firmy Arysta Life Sciences i Boryna (25 września, Czerwińsk nad Wisłą).

10 października 2017

czytaj więcej >