Mechanizacja

Innowacje w świecie techniki rolniczej

Wystawa Romagna w Campo to okazja do zaprezentowania najnowszych innowacji mechanicznych i technicznych w dziedzinie rolnictwa i ogrodnictwa. Podczas tegorocznej, czwartej już edycji, która odbyła się 31 maja w Instituto Tecnico Agrario di Cesena swoje najnowsze modele maszyn oraz nowości techniczne przedstawiło wiele znanych marek m.in. New Holland, Agrintech, Nobili, Celli, Scarabelli czy Rinieri.

Firma New Holland zaprezentowała podczas wystawy najnowszy model ciągnika sadowniczego T4100F. Dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji gazów oraz nowoczesnej kabinie ciśnieniowej znacznie poprawiono komfort pracy operatora maszyny.

Nowością firmy Agrintech były siatki przeciwko pluskwiakom z rzędu Halyomorpha. Projekt siatki opiera się na otworach o wymiarach 2,4x4,8 mm. Duże zainteresowanie wzbudziły także transparentne siatki przeznaczone do ochrony delikatnych owoców wiśni i kiwi. Można było również zasięgnąć opinii na temat kolorowych siatek Iridium. Są one już dobrze znane producentom owoców. Są to innowacyjne, selektywne sieci chroniące plantację przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi. Przechwytują i filtrują tylko jedną część spektrum fotetycznie aktywnego światła dla wsparcia procesu dojrzewania i wybarwiania owoców. Kolor siatki nie jest bez znaczenia, ponieważ każdy pigment wpływa bezpośrednio na wzrost roślin.

Swoje najnowsze osiągnięcie zaprezentowała także firma Celli. Jest to maszyna zwalczająca szkodniki za pomocą pary. Celem jej stosowania jest usunięcie z gleb organicznych szkodliwych organizmów. Reakcja egzotermiczna zachodząca w trakcie wydzielania pary wodnej i wapnia, pozwala na uzyskanie temperatury potrzebnej do eliminacji nicieni, patogenów glebowych z rodzaju Fusarium i Sclerotinia, a w niektórych przypadkach nawet nasion chwastów.

Żródło: freshplaza.com

 

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure