r e k l a m a

Partner serwisu


Popularne tagi:

Innowacje w uprawie jeżyn

Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu w Arkansas są w trakcie opracowywania specjalnego systemu ułatwiającego uprawę jeżyny, który ma na celu zwiększenie wydajności plonowania plantacji. Co kryje się za tym innowacyjnym projektem?

21 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Rewolucja w ocenie jędrności owoców

Współczynnik jędrności owoców jest bardzo ważny, zwłaszcza kiedy chcemy wyznaczyć termin zbiorów. Do tej pory możliwości jego określenia oferowała amerykańska firma, przeznaczając do tego celu specjalne urządzenie. Zostało ono zaprojektowane 20 lat temu i od tamtej pory nie zaktualizowano działania autorskiej maszyny. Działania w tym kierunku poczyniła jednak Francja. Wynik tej aktywności jest bardzo obiecujący.

09 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Postęp w sortowaniu wiśni

Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach twierdzi, że trudno jest oszacować straty jakie poniosły sady wiśniowe wskutek wiosennych przymrozków. USDA podało, że produkcja wiśni w Europie będzie niższa o 11% w porównaniu z rokiem poprzednim. Co ważne, były to wstępne informacje zanim Europę nawiedziły fale wiosennych przymrozków. Jaka sytuacja jest obecnie?

18 lipca 2017

czytaj więcej >

Nowe ciągniki dla sadowników

Firma New Holland Agriculture oferuje ponad 300 modeli ciągników i maszyn rolniczych. Na spotkaniu prasowym, zorganizowanym w winnicy Płochockich w Darominie (28 czerwca), zaprezentowano nową serię wąskich ciągników specjalistycznych T4 F/N/V.

30 czerwca 2017

czytaj więcej >

Innowacje w świecie techniki rolniczej

Wystawa Romagna w Campo to okazja do zaprezentowania najnowszych innowacji mechanicznych i technicznych w dziedzinie rolnictwa i ogrodnictwa. Podczas tegorocznej, czwartej już edycji, która odbyła się 31 maja w Instituto Tecnico Agrario di Cesena swoje najnowsze modele maszyn oraz nowości techniczne przedstawiło wiele znanych marek m.in. New Holland, Agrintech, Nobili, Celli, Scarabelli czy Rinieri.

13 czerwca 2017

czytaj więcej >

Unikalne technologie na Macfrut

Sprostanie wymogom dzisiejszego rynku owoców nie jest zadaniem łatwym do zrealizowania. Gusta potencjalnych klientów są bardzo zróżnicowane i każdy oczekuje od produktu czegoś innego. Dlatego technologie przeznaczone dla upraw sadowniczych muszą sprostać oczekiwaniom producentów i plantatorów. Wystawa Macfrut jest doskonałą okazją do zaprezentowania postępów w tej dziedzinie.

01 czerwca 2017

czytaj więcej >

Włosi skonstruowali pierwszy traktor elektryczny

Na wystawie Macfrut 2017 zaprezentowano pierwszy włoski traktor zasilany elektrycznie. Jest to prawdopodobnie także pierwszy traktor elektryczny na świecie. Wszystko wskazuje na to, że jego konstruktorzy myślą o produkcji seryjnej, czego dali dowód podczas marcowej prezentacji. Inżynier Giorgio Lucchi z firmy Lucchi R.Elettromeccanica wyjaśnia, dlaczego jest to projekt innowacyjny.

18 maja 2017

czytaj więcej >

Niezbędnik nowoczesnego sadownika

Zakładanie sadu czy też powiększanie plantacji o nowe nasadzenia wymaga od sadownika dużego zaangażowania. Także pod tym względem firmy produkujące maszyny ogrodnicze oferują swoim klientom liczne rozwiązania. Sprawdżmy jakie jeszcze usprawnienia proponuje się nam na rynku.

18 lutego 2017

czytaj więcej >

Kombajny dla jagodowych

Co prawda do sezonu zbiorczego jeszcze długa droga, ale okres póżnej zimy i wczesnej wiosny to doskonały czas na przegląd nowości technicznych. Rynek sprzętu ogrodniczego działa bardzo prężnie, a firmy prześcigają się w propozycjach mających ułatwić życie plantatorom. Tym razem przyjrzeliśmy się bliżej kombajnom przeznaczonym do zbioru gatunków jagodowych.

17 lutego 2017

czytaj więcej >

Wyróżniony opryskiwacz

Na tegorocznych Targach Sadownictwa i Warzywnictwa  (11-12 stycznia, Nadarzyn) kapituła przyznająca nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka wyróżniła firmę Kuhn za opryskiwacz sadowniczy VENTIS.

08 lutego 2017

czytaj więcej >

Sad Nowoczesny 9/2017
Odmiany przyszłości