r e k l a m a


Mała rewolucja

O zaletach wykorzystywania w sadach platform i kombajnów do zbioru owoców pisano już wielokrotnie. Ciekawą ofertę w tym segmencie prezentuje firma Revo.

03 maja 2018

czytaj więcej >

Sortownica dla każdego

Podczas tegorocznego Dnia Otwartego w Wilanowie swój debiut miała sortownica Green Sort. Urządzenie jest przeznaczone dla użytkowników sadów 5–20-hektarowych.

11 listopada 2017

czytaj więcej >

Drony dla ogrodnictwa?

Wkrótce na rynku polskim dostępy będzie nowy dron, opracowany wyłącznie z myślą o rolnictwie.

10 listopada 2017

czytaj więcej >

Kompleksowe przygotowanie gleby

Podczas warsztatów „Nowe możliwości odkażania gleby” zorganizowanych w Czerwińsku nad Wisłą zaprezentowano maszynę Mix Tiller Dry, zaliczaną do grupy tzw. stone buriers. Maszyna została sprowadzona do Polski za pośrednictwem firmy Boryna, która od tego roku zamierza świadczyć usługi odkażania gleby preparatem Basamid 97 GR.

11 października 2017

czytaj więcej >

Innowacje w uprawie jeżyn

Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu w Arkansas są w trakcie opracowywania specjalnego systemu ułatwiającego uprawę jeżyny, który ma na celu zwiększenie wydajności plonowania plantacji. Co kryje się za tym innowacyjnym projektem?

21 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Rewolucja w ocenie jędrności owoców

Współczynnik jędrności owoców jest bardzo ważny, zwłaszcza kiedy chcemy wyznaczyć termin zbiorów. Do tej pory możliwości jego określenia oferowała amerykańska firma, przeznaczając do tego celu specjalne urządzenie. Zostało ono zaprojektowane 20 lat temu i od tamtej pory nie zaktualizowano działania autorskiej maszyny. Działania w tym kierunku poczyniła jednak Francja. Wynik tej aktywności jest bardzo obiecujący.

09 sierpnia 2017

czytaj więcej >

Postęp w sortowaniu wiśni

Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach twierdzi, że trudno jest oszacować straty jakie poniosły sady wiśniowe wskutek wiosennych przymrozków. USDA podało, że produkcja wiśni w Europie będzie niższa o 11% w porównaniu z rokiem poprzednim. Co ważne, były to wstępne informacje zanim Europę nawiedziły fale wiosennych przymrozków. Jaka sytuacja jest obecnie?

18 lipca 2017

czytaj więcej >

Nowe ciągniki dla sadowników

Firma New Holland Agriculture oferuje ponad 300 modeli ciągników i maszyn rolniczych. Na spotkaniu prasowym, zorganizowanym w winnicy Płochockich w Darominie (28 czerwca), zaprezentowano nową serię wąskich ciągników specjalistycznych T4 F/N/V.

30 czerwca 2017

czytaj więcej >

Innowacje w świecie techniki rolniczej

Wystawa Romagna w Campo to okazja do zaprezentowania najnowszych innowacji mechanicznych i technicznych w dziedzinie rolnictwa i ogrodnictwa. Podczas tegorocznej, czwartej już edycji, która odbyła się 31 maja w Instituto Tecnico Agrario di Cesena swoje najnowsze modele maszyn oraz nowości techniczne przedstawiło wiele znanych marek m.in. New Holland, Agrintech, Nobili, Celli, Scarabelli czy Rinieri.

13 czerwca 2017

czytaj więcej >

Unikalne technologie na Macfrut

Sprostanie wymogom dzisiejszego rynku owoców nie jest zadaniem łatwym do zrealizowania. Gusta potencjalnych klientów są bardzo zróżnicowane i każdy oczekuje od produktu czegoś innego. Dlatego technologie przeznaczone dla upraw sadowniczych muszą sprostać oczekiwaniom producentów i plantatorów. Wystawa Macfrut jest doskonałą okazją do zaprezentowania postępów w tej dziedzinie.

01 czerwca 2017

czytaj więcej >