StoryEditor

Jabłka Grójeckie dla najmłodszych

„W porannym pośpiechu zastanawiasz się jaki owoc przemycić swojemu dziecku na drugie śniadanie? Szukasz pomysłu na przekąskę dla dziecka pełnego wartościowych witamin? Stowarzyszenie Sady Grójeckie oferuje nowy produkt skierowany dla dzieci. Z największego sadu Europy, prosto do szkolnego tornistra” – w taki sposób Stowarzyszenie zachęca do zakupu Jabłek Grójeckich.

Niewielki owoc, mieszczący się nawet w najmłodszych dłoniach, bezpieczny, pełen witamin i wartości odżywczych. Kruche, soczyste, chrupiące Jabłka Grójeckie. – Certyfikowane Jabłka Grójeckie z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym dla dzieci to mniejsze jabłka w sam raz mieszczące się do dziecięcej rączki, bez obaw, że owoc nie zostanie zjedzony. Owoce dostępne są na tackach mieszczących 6 sztuk owoców. Specjalnie zaprojektowana etykieta ma zachęcić dzieci i rodziców do sięgnięcia po produkt. Jabłka Grójeckie dla dzieci będą idealnym pomysłem na wartościową przekąskę z produktem najwyższej jakości, która zmieści się do tornistra – mówi Maciej Majewski, prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie.

Wprowadzenie nowego produktu rozpoczęło się wraz z rozpoczęciem tegorocznych zbiorów. Świeże, soczyste owoce kuszą swym wyglądem i smakiem. Do dziecięcej tacki zaproponowaliśmy jabłka odmiany Gala – owoc małej lub średniej wielkości z lekko błyszczącą skórką. Ma słodko-winny smak, wyróżnia się intensywnym aromatem, jest wyjątkowo soczysta – dodaje Maciej Majewski.

Dziś po 500 latach możemy powiedzieć, że Jabłka Grójeckie to owoce o iście królewskim rodowodzie, a bogatą historią tych pięknych owoców powinniśmy się chwalić się na całym świecie – mówi Magdalena Wrotek-Figarska, ze Stowarzyszenia Sady Grójeckie.

Certyfikowane Jabłka Grójeckie z Chronionym Oznaczeniem Geograficznym dla dzieci to starannie wyselekcjonowane zgodnie z normą Jabłek Grójeckich bezpieczne owoce, które zostały zapakowane w ekonomiczne, kartonowe opakowanie w trosce o środowisko naturalne z dodatkowym foliowym zabezpieczeniem gwarantującym, że produkt nie został testowany przez nikogo innego. Opakowanie mieści 6 sztuk owoców. Jabłka Grójeckie są dostępne m.in. w sklepach sieci handlowej Lidl.

Czym są Jabłka Grójeckie?

Jabłka Grójeckie to 27 odmian i ich sporty wywodzące się z regionu grójeckiego. Swoje wyjątkowe walory zawdzięczają warunkom glebowym oraz klimatycznym. Ze względu na panujący tu wyjątkowy mikroklimat, Jabłka Grójeckie charakteryzują się średnio o 5% wyższą kwasowością niż u jabłek tej samej odmiany pochodzących z innych regionów oraz wyraźnym rumieńcem wynikającym z wyższej zawartości barwników pod skórką (antocyjanów i karotenoidów). Jabłka Grójeckie mogą być oferowane wyłącznie jako jabłka klasy premium (ekstra i I), które spełniły szczegółowe wymagania dotyczące wybarwienia, wielkości i jędrności miąższu. Bezpieczeństwo gwarantują systemy jakości bezpieczeństwa żywności.

Pod koniec 2011 r. Jabłka Grójeckie zostały wpisane do unijnego rejestru jako Chronione Oznaczenie Geograficzne. – Oznaczenie umożliwia łatwą identyfikację oryginalnych i wartościowych produktów o wysokiej jakości. Umieszczenie na produkcie znaku jakości daje też gwarancję kupującemu, że płaci za wysoką jakość. Produkty zarejestrowane jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność podlegają ochronie prawnej na terenie Unii Europejskiej. Ochrona prawna eliminuje nieuczciwą konkurencję, zabezpiecza przed nieuprawnionym posługiwaniem się nazwą produktu i jego podrabianiem – dodaje Maciej Majewski, Prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie. Jest wiele odmian Jabłek Grójeckich, najpopularniejsze to m.in. Gala, Jonaprince, Jonagold, Golden Delicious, Ligol – dodaje Maciej Majewski, Prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie.

Promocja spożycia jabłek

Warto też dodać, że ostatnio Komisja Europejska zaakceptowała dofinansowanie programu promocji jabłek z chronionym oznaczeniem geograficznym, opracowanego przez Stowarzyszenie Sady Grójeckie. Budżet przeznaczony na realizację tego programu wynosi 2,94 mln euro, a skierowany jest on na rynki: niemiecki, szwedzki i duński.

Mat. pras. Stowarzyszenie Sady Grójeckie 

25. kwiecień 2024 17:06