r e k l a m a


Rynek

Czas na maliny

Sezon na owoce jagodowe trwa. Ostatnie dostawy truskawek pojawiły na Rynku Hurtowym w Broniszach. Co prawda truskawki konsumpcyjne z późnych odmian będą w ofercie rynku aż do września, ale ich ceny utrzymają się w granicach 10 zł/kg. Odwrotna sytuacja jest w przypadku malin, które tanieją.

Ich cena na rynku w Broniszach spadła o kilka złotych w porównaniu do minionego tygodnia i obecnie kształtuje się na poziomie od 10 do 15 zł/kg (oferta hurtowa). Maliny znajdujące się obecnie w ofercie rynkowej pochodzą z odmian wczesnych, które zdaniem specjalistów nie ucierpiały w tak dużym stopniu jak odmiany jesienne na drodze wiosennych przymrozków. Korzystne ceny owoców zachęcają do zakupów na przetwory, tym bardziej że zauważalna jest mniejsza podaż czarnej porzeczki z odmian wczesnych, czereśni czy jagód leśnych.

Brak jest informacji o dostawach tegorocznych wiśni, które w poprzednim roku w porównywalnym okresie już były w ofercie rynku w Broniszach. Ich dostępność będzie w dużej mierze uzależniona od położenia sadów w poszczególnych regionach. Uszkodzenia mrozowe wystąpiły bowiem w zróżnicowanym nasileniu na terenie całego kraju.

Źródło: bronisze.com.pl

Tagi:

Zobacz także

r e k l a m a

r e k l a m a

Sad Nowoczesny 6/2018
WAPŃ