r e k l a m a

Partner serwisu


Popularne tagi:

Rynek owocowy na świecie

Europejski rynek owoców jest pod presją. Wiele krajów boryka się ze znacznymi stratami spowodowanymi wiosennymi przymrozkami i opadami gradu. Część państw nadal nie wie jaki odsetek upraw doznało uszkodzeń. FreshPlaza przedstawiło perspektywy dotyczące Europy i USA. Czy są one optymistyczne?

22 lipca 2017

czytaj więcej >

r e k l a m a


Więcej jabłek z Magnum

Carolus Trees z belgijskiego Nieuwerkerken uprawia jabłonie i grusze od ponad 32 lat. Są one przeznaczane głównie na eksport do krajów europejskich. Dlaczego firma skupia się tylko na znanym rynku zbytu? Skąd lodowa marka Magnum w sadach owocowych?

20 lipca 2017

czytaj więcej >

Ceny skupu przemysłowych owoców wiśni w Europie

Sprawdziły się prognozy zbiorów wiśni. Bardzo niskie zbiory w Polsce, Niemczech, Danii, Belgii oraz na Ukrainie miały istotny wpływ na ceny tego gatunku, jakie są w tym roku. Będzie to miało też wpływ na poziom cen przetworów wiśni.

17 lipca 2017

czytaj więcej >

Rynek borówkowy na świecie

W krajach północnych rozpoczęła się kampania borówkowa. Plantatorzy z wschodniej Europy pomimo wczesnowiosennych uszkodzeń mrozowych pozytywnie patrzą na tegoroczny sezon. W Holandii i Belgii popyt zdecydowanie przewyższa podaż. A jaka sytuacja jest w pozostałych krajach?

15 lipca 2017

czytaj więcej >

Postawili na zdrową żywność

Producent Frupeco przetwarza owoce dla celów sprzedaży detalicznej i gastronomii od lat. Od niedawna realizowany jest jednak nowy projekt, który ma ułatwić ale przede wszystkim zachęcić do częstszego spożywania owoców. To prawdziwy hit rynku belgijskiego.

12 lipca 2017

czytaj więcej >

Czas na maliny

Sezon na owoce jagodowe trwa. Ostatnie dostawy truskawek pojawiły na Rynku Hurtowym w Broniszach. Co prawda truskawki konsumpcyjne z późnych odmian będą w ofercie rynku aż do września, ale ich ceny utrzymają się w granicach 10 zł/kg. Odwrotna sytuacja jest w przypadku malin, które tanieją.

10 lipca 2017

czytaj więcej >

Ekologia alternatywą dla nadwyżek

Jest to związane głównie z nadprodukcją jabłek i spadkiem cen z tym związanych. Ekologiczne jabłka trudniej wyprodukować, ale za to można uzyskać za nie o wiele lepsze ceny - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Mateusz Woźniak, dyrektor działu szkoleń i doradztwa, FreshMazovia.

10 lipca 2017

czytaj więcej >

Czarne chmury nad Jonagold i Elstar?

Jabłka odmiany Jonagold i Elstar są dobrze znane zarówno starszemu pokoleniu sadowników jak i temu najmłodszemu. Od wielu lat intensywnie uprawiane praktycznie na całym świecie, święciły tryumfy wśród konsumentów. Jednak czasy się zmieniają, podobnie jak i gusta klientów. Jaka przyszłość czeka te dwie popularne odmiany jabłek?

10 lipca 2017

czytaj więcej >

Pierwsza prognoza zbiorów jabłek i gruszek w 2017 roku

Podobnie jak w poprzednich latach, Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych opracowało prognozę zbiorów jabłek i gruszek, z której także korzystają WAPA i referenci na kongresach Prognosfruit.

08 lipca 2017

czytaj więcej >

Liczy się smak!

A jak wiadomo, każdy z nas preferuje inny. Jedni wolą jak jest bardziej kwaśny, inni preferują zdecydowanie słodkie klimaty. Konsumenci kierują się smakiem zarówno na poziomie kupna owoców świeżych jak i przetworzonych. Z uwagi na zróżnicowane preferencje klientów, producent soków Fruit-Group wprowadził soki w 5 kategoriach.

05 lipca 2017

czytaj więcej >