r e k l a m a


PROGNOSFRUIT w tym roku w Polsce!

Konferencja PROGNOSFRUIT to główne wydarzenie dla branży owocowej całego świata. Skupia producentów, przetwórców i handlowców z różnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Podczas  konferencji omawiane są trendy na europejskim i światowym rynku owoców, a WAPA (World Apple and Pear Association) ogłasza prognozę produkcji jabłek i gruszek na następny sezon.

15 maja 2018

czytaj więcej >

r e k l a m a


Przetwórstwo owocowo-warzywne – sytuacja finansowa

Koszty przedsiębiorstw w branży przetwórstwa owocowo-warzywnego w 2017 r. rosły szybciej niż przychody – informuje Pont-Info.

08 maja 2018

czytaj więcej >

Polskie truskawki już w sprzedaży

Sezon na polskie owoce można uznać za rozpoczęty. Są już truskawki ze szklarni. Owoce są pięknie wybarwione i smaczne.  Z zapowiedzi plantatorów wynika, że jeżeli temperatura się utrzyma to w ciągu tygodnia będą truskawki spod  włókniny  i foli perforowanej.

07 maja 2018

czytaj więcej >

Ceny skupu owoców na eksport

Jak kształtowały się ceny skupu jabłek i gruszek z przeznaczeniem na eksport w I kwartale 2018 roku?

02 maja 2018

czytaj więcej >

Owoce i warzywa w szkole

Na realizację programów „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole” w roku szkolnym 2018/2019 Polska otrzyma blisko 25,4 mln euro, tj. ok. 106 mln zł – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dodatkowo – z budżetu krajowego – planuje się przeznaczyć 128,1 mln zł.

29 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Wsparcie handlu detalicznego

25 kwietnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja dotycząca wsparcia handlu detalicznego w gospodarstwach rolnych.

27 kwietnia 2018

czytaj więcej >

„Jabłka Grójeckie” z największego sadu Europy

Marka „Jabłka Grójeckie” odnosi się do 27 odmian i ich sportów wywodzących się̨ z regionu grójeckiego. Swoje wyjątkowe walory zawdzięczają warunkom glebowym i klimatycznym.

25 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Co na rynku mrożonych truskawek?

Według prognoz IERiGŻ w sezonie 2017/18 Polska wyeksportuje 91 tys. ton mrożonych truskawek, tj. o ponad 6% mniej r/r, przy produkcji krajowej truskawek ogółem mniejszej o ponad 10% r/r.

18 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Operacja wycofania – komunikat ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 06 kwietnia 2018 r. zakończyła przyjmowanie powiadomień w zakresie operacji wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie dla jabłek i gruszek.

09 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Komunikat ARiMR o wycofywaniu owoców z rynku

ARIMR informuje, że od 6 kwietnia można składać w jej oddziałach regionalnych powiadomienia o zamiarze wycofania owoców z rynku.

05 kwietnia 2018

czytaj więcej >