Aktualności

Przed nami spotkanie w Dąbrowicach

Już po raz 21. Instytut Ogrodnictwa zaprasza do Dąbrowic, gdzie znajduje się sad doświadczalny tego skierniewickiego ośrodka badawczego.

Spotkanie kierowane jest zarówno do sadowników, jak i producentów warzyw. Ma na celu popularyzację wyników badań prowadzonych w zakładach naukowych Instytutu Ogrodnictwa. Podczas wykładów i prezentacji doświadczeń przybyłym uczestnikom zostaną przedstawione nowości technologiczne, odmianowe, wdrożenia nowoczesnych metod efektywnej produkcji oraz aktualne prace badawcze z zakresu sadownictwa i warzywnictwa, także te, które są prowadzone w ramach realizowanych w Instytucie Programów Wieloletnich (2015–2020).

W programie tegorocznego Dnia Otwartych Drzwi przewidziano szereg ciekawych wykładów, m.in. na temat ochrony bioróżnorodności gleby, projektu Fertinowa (czyli informacji o technice i technologii fertygacji), nowoczesnej uprawy czereśni, najlepszych odmian śliw do sadów towarowych w sytuacji rosnącego zagrożenia wirusem szarki, zwalczania chorób i szkodników w bieżącym sezonie.

Tradycyjnie pracownicy naukowi instytutu umożliwią zwiedzanie doświadczeń w grupach tematycznych w Sadzie Doświadczalnym IO w Dąbrowicach oraz na polach doświadczalnych upraw warzywniczych w Skierniewicach. Można będzie zwiedzić kwatery gatunkowe i odmianowe.

Ponadto pracownicy naukowi Instytutu Ogrodnictwa będą udzielali konsultacji i porad, a imprezie będzie towarzyszyć panorama firm oferujących sprzęt, środki produkcji i usługi dla ogrodnictwa.

Relację z ubiegłorocznego dnia otwartego można przeczytać tutaj. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, więc serdecznie zapraszamy!

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure