Aktualności

Protestujemy! Warszawa – piątek trzynastego!

W związku z nieuzasadnionymi, bardzo niskimi cenami skupu owoców do przetwórstwa Związek Sadowników RP zwraca się do wszystkich polskich sadowników i apeluje o wspólny z innymi branżami rolnictwa udział w proteście 13 lipca br. w Warszawie.

ZSRP

Ze względu na spodziewaną dużą frekwencję zbiórka sadowników odbędzie się na placu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Domów Centrum o godz. 11:30, skąd protestujący przejdą razem na Plac Konstytucji. O godzinie 13:00 rozpocznie się protest i wspólny przemarsz razem z innymi, dotkniętymi kryzysem branżami polskiego rolnictwa, pod Kancelarię Premiera.

„Będziemy domagać się szybkiej reakcji i doraźnej poprawy sytuacji. Dziś wszyscy powinniśmy być razem i solidarni ze sobą. Niezależnie od poglądów musimy wykazać jedność. Nie możemy pozwolić, aby nasze gospodarstwa upadły, a rodziny pozostały bez środków do życia. Decyzję o uczestnictwie w proteście, podobnie jak decyzję, czy zrywać i sprzedawać owoce po tak skandalicznej cenie sadownicy powinni podjąć w oparciu o swoje sumienie.” – czytamy w apelu ZSRP.

Związek Sadowników RP apeluje do wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiego sadownictwa, i zaprasza do udziału w proteście w dniu 13 lipca w Warszawie.

Źródło: Związek Sadowników RP   

Zobacz także

Zobacz wszystkie

POZOSTAŁE TYTUŁY WYDAWNICTWA

Hortpress Sp. z o. o. | Realizacja Azure