r e k l a m a


Producent przetworów z Dąbrówki z kolejną inwestycją

5000 m2 będzie liczyła nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa, która powstaje w pobliżu trasy S11 pod Poznaniem. Inwestorem jest Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dąbrówka – regionalny producent i dystrybutor przetworów warzywno-owocowych.

20 maja 2018

czytaj więcej >

r e k l a m a


Majówka z Activem

6 maja w siedzibie Grupy Fruit Family w Sadkowie Szlacheckim odbyła się „Sadownicza Majówka” organizowana przez firmy Activ oraz Bayer. Świętowano 22-lecie założenia firmy Activ, zajmującej się handlem środkami ochrony roślin oraz maszynami, a także wysłuchano wykładów zaproszonych gości.

17 maja 2018

czytaj więcej >

Składka przez internet

Przypominamy, że od 1 kwietnia osoby ubezpieczone w KRUS oraz zgłoszeni do ubezpieczenia członkowie ich rodzin mogą opłacać składki z tytułu ubezpieczenia społecznego oraz ubezpieczenia zdrowotnego za pomocą internetu.

16 maja 2018

czytaj więcej >

Majówkowe zalecenia sadownicze

W odpowiedzi na rosnące wymagania rynku firma Agrosimex założyła doświadczenie wdrożeniowe z programem ochrony i nawożenia ukierunkowanym na wysoką jakość owoców oraz niskie poziomy pozostałości pestycydów. Szczegóły doświadczenia oraz zalecenia agrotechniczne na najbliższy okres zaprezentowano 8 maja podczas Majówki Sadowniczej w sadzie Wojciecha Wiewióra (Bądków, gm. Goszczyn).

11 maja 2018

czytaj więcej >

Kolejki do rejestracji pracowników sezonowych

Plantatorzy zatrudniający cudzoziemców do zbiorów truskawek w rejonie Czerwińska nad Wisłą stoją w wielogodzinnych kolejkach przed urzędami pracy, aby zarejestrować swoich pracowników – podaje serwis www.warzywaiowoce.pl za Radiem Płońsk. Nowa procedura zatrudniania obcokrajowców do zbiorów sezonowych nałożyła na nich dodatkowe obowiązki. Miało być łatwiej, ale w praktyce okazało się to poważną barierą biurokratyczną.

10 maja 2018

czytaj więcej >

Sukces na olimpiadzie wiedzy ogrodniczej

Kolejny sukces Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

01 maja 2018

czytaj więcej >

Jakość na podium

Obecnie odbiorcy na rynkach zagranicznych stawiają naszym owocom coraz wyższe wymagania jakościowe. Chętnych na zajęcie wysokich półek w dużych sieciach handlowych nie brakuje. Jak wygrać ten wyścig? O tym dyskutowano podczas konferencji „Wyścig po jakość”, zorganizowanej przez firmę Arysta Life Science (17 kwietnia, Radziejowice).

25 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Konkurs „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”

Jakub Uljasz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wie najlepiej jak zreformować gospodarstwo ojca. Rozstrzygnięto konkurs!

20 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej

Zanim zakwitną jabłonie, ogrodnicy „rozkwitają” wiedzą – II Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

20 kwietnia 2018

czytaj więcej >

KRUS seniorom

KRUS zaprezentował założenia pilotażowego programu „Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik”. Czym jest ten program?

20 kwietnia 2018

czytaj więcej >