r e k l a m a

Partner serwisu


Zakup gruntów – trwają konsultacje

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczęły się konsultacje dotyczące projektu ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Jakie stanowisko prezentuje resort?

14 listopada 2017

czytaj więcej >

r e k l a m a


Compo Expert ma nowe logo

Podczas konferencji prasowej w Opalenicy koło Poznania (6 listopada) firma Compo Expert zaprezentowała nowe logo firmy.

08 listopada 2017

czytaj więcej >

Czym zaskoczy POLAGRA-PREMIERY 2018?

Przygotowania do kolejnej, siódmej edycji Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY nabierają rozpędu. Wśród firm, które potwierdziły już swój udział znajdują się niekwestionowani liderzy. Nie zabrakuje też nowych marek,  które planują swoje wejście na rynek.

01 listopada 2017

czytaj więcej >

Bezpieczeństwo żywności

To ogół warunków, jakie muszą spełniać producenci żywności na wszystkich etapach produkcji i jej obrotu w celu zapewnienia życia i zdrowia człowieka.

28 października 2017

czytaj więcej >

Cydr ze srebrem

W IX Konkursie Polskich Win i Cydrów o Medal ENOEXPO 2017 Cydr Lubelski Lodowy otrzymał srebrny medal! – Nasza próba rozwijania specjałów regionalnych, szczególnie trudnych gatunków cydru, została doceniona – komentuje Robert Ogór, prezes AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego.

27 października 2017

czytaj więcej >

Cydry na podium

Jeszcze do niedawna o tym czym jest cydr wiedziało niewielu Polaków. Obecnie w naszym kraju odbywają się już konkursy, w których wybierane są te najlepsze. Prezentujemy zwycięzców IX Konkursu Polskich Win i Cydrów o Medal ENOEXPO 2017.

26 października 2017

czytaj więcej >

GUS zbada sady na Mazowszu

W listopadzie GUS będzie chciał dowiedzieć się, jakie gatunki i odmiany owoców są produkowane w woj. mazowieckim, gdzie znajduje się 42% wszystkich sadów.

25 października 2017

czytaj więcej >

Priorytety na starcie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

KOWR ma być przede wszystkim instytucją przyjazną, pomocną rolnikom, beneficjentom i interesantom – mówi Witold Strobel, dyrektor generalny.

15 października 2017

czytaj więcej >

Projekt „Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) oraz Stowarzyszenie Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego (SPTZP) podpisały porozumienie o współpracy w ramach projektu „Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik”.

12 października 2017

czytaj więcej >

Młodzi rolnicy z perspektywami

Dwoje delegatów z Polski uczestniczy w światowym szczycie młodych wizjonerów rolnictwa, który rozpoczął się 9 października w Brukseli.

10 października 2017

czytaj więcej >