r e k l a m a


„Jabłka Grójeckie” z największego sadu Europy

Marka „Jabłka Grójeckie” odnosi się do 27 odmian i ich sportów wywodzących się̨ z regionu grójeckiego. Swoje wyjątkowe walory zawdzięczają warunkom glebowym i klimatycznym.

25 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Młodzi do dzieła

Masz nie więcej niż 40 lat i chcesz rozpocząć samodzielne prowadzenie gospodarstwa? Już w maju ogłoszony będzie nabór wniosków o przyznanie premii na uruchomienie działalności rolniczej.

25 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Jakość na podium

Obecnie odbiorcy na rynkach zagranicznych stawiają naszym owocom coraz wyższe wymagania jakościowe. Chętnych na zajęcie wysokich półek w dużych sieciach handlowych nie brakuje. Jak wygrać ten wyścig? O tym dyskutowano podczas konferencji „Wyścig po jakość”, zorganizowanej przez firmę Arysta Life Science (17 kwietnia, Radziejowice).

25 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Konkurs „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”

Jakub Uljasz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi wie najlepiej jak zreformować gospodarstwo ojca. Rozstrzygnięto konkurs!

20 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej

Zanim zakwitną jabłonie, ogrodnicy „rozkwitają” wiedzą – II Międzyszkolny Turniej Wiedzy Ogrodniczej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

20 kwietnia 2018

czytaj więcej >

KRUS seniorom

KRUS zaprezentował założenia pilotażowego programu „Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik”. Czym jest ten program?

20 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Izydory 2018 - Przyjazna firma dla rolnika

Prowadzenie gospodarstwa rolnego obecnie to coraz bardziej wymagające wyzwanie. Dlatego tak ważne dla rolnika są podmioty, którym może zaufać, dla których rolnik i jego dobro jest jednym z najważniejszych priorytetów. Właśnie z tego powodu Polskie Wydawnictwo Rolnicze organizuje Konkurs Izydory.

19 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Problem pozostałości

Coraz częściej słyszymy o problemach wynikających z przekroczenia pozostałości środków ochrony roślin w owocach czy zawartości w nich pozostałości środków niedozwolonych. Na ten temat informowano m.in. podczas konferencji sadowniczej zorganizowanej 17 kwietnia w Tarczynie przez Instytut Praktycznego Sadownictwa.

19 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Co na rynku mrożonych truskawek?

Według prognoz IERiGŻ w sezonie 2017/18 Polska wyeksportuje 91 tys. ton mrożonych truskawek, tj. o ponad 6% mniej r/r, przy produkcji krajowej truskawek ogółem mniejszej o ponad 10% r/r.

18 kwietnia 2018

czytaj więcej >

Nowe badania z Topsinem

Firma Sumi Agro Poland informuje o najnowszych wynikach badań dotyczących łącznego stosowania preparatu Topsin M 500 SC z fungicydami do ochrony jabłoni przed parchem oraz chorobami kory i drewna.

18 kwietnia 2018

czytaj więcej >