r e k l a m a

Partner serwisu


Konferencja na 25-lecie

19 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik firma BASF Polska zorganizowała konferencję prasową z okazji 25 lat jej działalność i w naszym kraju. Przedstawiono historię jej rozwoju w naszym kraju i cele na przyszłość.

19 września 2017

czytaj więcej >

Międzynarodowy Kongres Promocji Warzyw i Owoców tym razem w Warszawie

Dziś rano (19 września, Warszawa) rozpoczął się XIII Międzynarodowy Kongres Promocji Warzyw i Owoców. Co roku wydarzenie organizowane jest w innym miejscu na świecie – tym razem eksperci z 30 krajów świata spotykają się w Polsce. Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in. spożycie oraz wartość odżywcza warzyw i owoców czy światowe trendy w ich konsumpcji. W pierwszych godzinach Kongresu została podpisana deklaracja na rzecz wspierania oraz promowania idei spożycia owoców i warzyw.

19 września 2017

czytaj więcej >

Wzorowi Ogrodnicy 2017

Podczas XIX Dni Ogrodnika, które odbyły się 9–10 września w Gołuchowie koło Kalisza, po raz jedenasty przyznano tytuł Wzorowego Ogrodnika.

15 września 2017

czytaj więcej >

Spotkanie w sadzie Centrum Kompetencyjnego w Skowronkach

11 września firma BASF zorganizowała spotkanie w Centrum Kompetencji w Skowronkach. Głównym celem było zaprezentowanie skuteczności preparatu Sercadis® w sadach jabłoniowych w ochronie przed parchem i mączniakiem jabłoni.

15 września 2017

czytaj więcej >

Można składać wnioski o pomoc w ARiMR!

Od dziś (13 września) można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o pomoc związaną z wiosennymi przymrozkami, w wyniku których zniszczeniu uległy drzewa i krzewy owocowe lub truskawki.

13 września 2017

czytaj więcej >

Ile brzoskwiń zebraliśmy w tym roku w Europie?

Jak podaje USDA (ministerstwo rolnictwa USA), w tym roku w krajach Unii Europejskiej zebrano 4 miliony ton brzoskwiń (w tym nektaryn).

13 września 2017

czytaj więcej >

O nawożeniu przed tegorocznymi zbiorami

Gdy drzewa słabiej owocują, a zwłaszcza gdy w owocach jest mniej nasion, podstawowym składnikiem pokarmowym, który powinniśmy podawać przed zbiorami, jest wapń. W przypadku drzew owocowych możemy to zrobić tylko przez dokarmianie pozakorzeniowe.

12 września 2017

czytaj więcej >

Jaka pomoc po sierpniowych nawałnicach?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podało właśnie szczegóły dotyczące pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej spowodowane wystąpieniem w sierpniu br. huraganu, gradu lub deszczu nawalnego.

07 września 2017

czytaj więcej >

Pomoc po sierpniowych nawałnicach

ARiMR oferuje pomoc dla producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych, lasach lub w budynkach służących do prowadzenia przez nich działalności rolniczej, spowodowane wystąpieniem w sierpniu 2017 r. huraganu, deszczu nawalnego lub gradu.

06 września 2017

czytaj więcej >

Nowe kwoty przychodów

KRUS informuje, że z dniem 1 września zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

06 września 2017

czytaj więcej >