r e k l a m a

Partner serwisu


Prognozy dla chińskiego rynku jabłek

Największym światowym producentem jabłek są Chiny, z udziałem przekraczającym 50% w globalnej produkcji. Jakie są prognozy USDA dla rynku jabłek w Chinach w sezonie 2017/18?

21 listopada 2017

czytaj więcej >

Włącz formułę ekstra jakości

Pod takim hasłem firma Timac Agro Polska już po raz trzeci zorganizowała spotkanie dedykowane dla profesjonalistów w uprawie owoców jagodowych. Tegoroczna edycja spotkania odbyła się 19 listopada w Nowym Radzikowie k. Czerwińska nad Wisłą (woj. mazowieckie).

21 listopada 2017

czytaj więcej >

Szkółkarski Show Room

W Gospodarstwie Szkółkarskim Ciepłucha w Konstantynowie Łódzkim trwają właśnie targi Szkółkarski Show Room. To przedsezonowa wystawa szkółkarska, której inicjatorem jest Jan Ciepłucha. Wystawa odbywa się po raz trzeci. Z roku na rok wyraźnie zwiększa się powierzchnia ekspozycji roślin, a wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem hurtowych odbiorców materiału szkółkarskiego.

21 listopada 2017

czytaj więcej >

Pakowanie owoców – nowocześniej

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się innowacyjna metoda pakowania owoców i warzyw opierająca się na wykorzystaniu folii technologii zgrzewu odgórnego (ang. topseal). Technologia ta na stałe zagościła w Wielkiej Brytanii, gdzie od 6 lat cieszy się zainteresowaniem zarówno producentów jak i konsumentów.

20 listopada 2017

czytaj więcej >

Konferencja w Ożarowie Mazowieckim

W Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą 9 listopada odbyła się druga edycja Konferencji Kamczackiej. Spotkanie zgromadziło hodowców, specjalistów i ekspertów z Polski, krajów Europy Wschodniej oraz z Ameryki Północnej.

18 listopada 2017

czytaj więcej >

Przetwórnie importują koncentrat jabłkowy

Braki w skupie odpowiedniej ilości krajowych jabłek przemysłowych zakłady przetwórcze w bieżącym sezonie uzupełniały importem koncentratu jabłkowego głównie z Chin, z Iranu i innych krajów.

18 listopada 2017

czytaj więcej >

Jabłka w Państwie Środka

Chiny od dawna są największym w świecie producentem jabłek. Jabłonie uprawia się tam od ponad 2200 lat.

17 listopada 2017

czytaj więcej >

Wyższe ceny gruszek

Jak kształtowały się ceny gruszek w ostatnich latach, a jak kształtują się w bieżącym sezonie?

16 listopada 2017

czytaj więcej >

Budynek spółki bez zwolnienia z podatku

Prezentujemy kolejne pytanie prawne i odpowiedź naszego eksperta. Tym razem czytelnik zapytał nas o podatek od budynku należącego do grupy producentów.

15 listopada 2017

czytaj więcej >

Chiny obniżają ceny za jabłka przemysłowe

W sierpniu i wrześniu br. eksport chińskiego zagęszczonego soku jabłkowego był o 30% wyższy niż przed rokiem.

15 listopada 2017

czytaj więcej >