r e k l a m a


We Francji – ekologicznie

Od 17 do 19 czerwca sadownicy, doradcy sadowniczy i przedstawiciele prasy fachowej brali udział w wyjeździe szkoleniowym do Francji, zorganizowanym przez firmę Sumi Agro. Czego można było się dowiedzieć?

21 czerwca 2018

czytaj więcej >

Bunt plantatorów

20 czerwca w ministerstwie rolnictwa odbyło się spotkanie sadowników, producentów owoców miękkich i przetwórców. Strony zgodziły się co do zamiaru wspólnego uporządkowania i ustabilizowania rynku.

21 czerwca 2018

czytaj więcej >

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018

Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018. Szczyt odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

20 czerwca 2018

czytaj więcej >

Prezydent powołał nowego ministra rolnictwa

Jan Krzysztof Ardanowski, dotychczasowy wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa, członek PiS, został powołany na ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

20 czerwca 2018

czytaj więcej >

Przyszłość soków NFC

Jak będzie się rozwijał rynek soków NFC?

20 czerwca 2018

czytaj więcej >

Eksport po embargu

Embargo nie spowodowało spadku naszego eksportu. Zahamowało jednak jego wzrost, który obserwowaliśmy w ubiegłych latach.

19 czerwca 2018

czytaj więcej >

Dymisja ministra

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył dymisję.

18 czerwca 2018

czytaj więcej >

Czy powstaną sady przemysłowe?

Między innymi o tym dyskutowano podczas XXI Sympozjum KUPS (Łódź, 23–25 maja).

18 czerwca 2018

czytaj więcej >

Sztuczna inteligencja wsparciem pszczelarstwa

W Opolu powstaje aplikacja ziBees, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby wspomagać zarządzanie pasieką np. w zakresie rozpoznawania chorób. Inżynierowie zapraszają pszczelarzy do współpracy nad rozwojem aplikacji. Jednak w działania projektowe może włączyć się każdy, nie tylko specjaliści. Projekt to jedna z pierwszych w Polsce okazji, aby osobiście zaangażować się w rozwój sztucznej inteligencji.

17 czerwca 2018

czytaj więcej >

Polski sadownik zdobywcą prestiżowej nagrody

Podczas targów BetaExpo w Tulln (Austria) firma Agrana doceniła (14 czerwca) czterech swoich kontrahentów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wśród nich znalazł się polski dostawca surowca do produkcji soków, pan Waldemar Nowakowski.

16 czerwca 2018

czytaj więcej >